Tandem
Tandem

Chvíle prožité při tandemovém seskoku padákem jsou nepopsatelné

Chcete si užít krásný vyhlídkový let zakončený pořádnou adrenalinovou tečkou? Pak je pro vás tandemový seskok padákem ideálním zážitkem. Po zmíněném zhruba 20timinutovém vyhlídkovém letu se totiž otevřou dveře a vy vyskočíte z letadla ve výšce kolem 4000 metrů. Následuje přibližně 45 vteřin volného pádu rychlostí přes 200 km/h, po kterém přichází očekávaný okamžik, kdy váš tandempilot otevře padák. Poté vás čeká ještě cirka 10 minut, kdy si můžete vyzkoušet řízení padáku, v klidu prohlédnout zem pod Vámi z ptačí perspektivy či pomalu začít hledat svoje příbuzné na místě doskoku.
 
Před absolvováním seskoku Vás pak čeká přibližně patnáctiminutový výklad všeho důležitého. Následně si oblečete kombinézu, brýle (ty lze nasadit i přes dioptrické brýle) a speciální postroj. Dalším krokem je pak nástup do samotného letadla, kde si Vás během letu připne tandempilot. Seskok padákem by neměli absolvovat lidé s epilepsií, cukrovkou či závažnou srdeční chorobou. Dalším omezením je váhový limit, váha skokana by tak neměla překročit 110-160 kg v závislosti na lokalitě, kde se skáče. Pokud vše výše uvedené splňujete a nebojíte se kroku do neznáma, pak si seskok jistě náležitě užijete.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
vzrušení
100%
časově náročné
65%
náročné psychicky
72%
adrenalin
100%
náročné fyzicky
77%
radost
78%
štěstí
74%
mrazení
33%
bezmocnost
70%

Justty
časově náročné 81%
náročné psychicky 75%
adrenalin 100%
náročné fyzicky 90%
radost 77%
vzrušení 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.