Samostatně
Samostatně

Skočte si padákem pro krásné a nezapomenutelné chvíle

Spoléháte na sebe ve všem a chcete si tak seskok užít sám? Nebo jste absolvoval tandemový seskok padákem a chcete si vyzkoušet jaké to je seskočit sám a řídit padák bezpečně až na zem? V rámci tohoto zážitku budete mít šanci. Nastoupíte do letadla a ve výšce přibližně 1200-1500 m vyskočíte ven, padák se otevírá automaticky pomocí výtažného lana přibližně do 5 sekund po výskoku. Poté máte možnost si vše prohlédnout z ptačí perspektivy a podle pokynů instruktora, které se k vám dostanou přes radiostanici, bezpečně doletíte až na zem.
 
Součástí zážitku je dvoudenní příprava. Obsahem přípravy je teoretická příprava, tedy např. řízení padáku, dále také pozemní příprava, např. nácvik výskoku z letadla a pak také předskoková příprava na letišti. Podmínkou absolvování zážitku je pak prohlídka u lékaře pro letecké sporty, splnění váhového limitu, který se liší v závislosti na provozovateli (kolem 100 kg) a také minimální věk 15 let (při věku do 18 let je nutný písemný souhlas rodičů). Pokud jste skutečně odvážný člověk a splňujete zmíněné limity, neváhejte a vyzkoušejte samostatný seskok padákem.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
vzrušení
79%
radost
68%
náročné psychicky
78%
adrenalin
98%
pro dospělé
91%
pro muže
89%
pro ženy
67%
strach
95%
náročné fyzicky
72%
zkušenosti
72%
pro děti
19%

Jitka Kolmanová
radost 77%
náročné psychicky 67%
adrenalin 93%
pro dospělé 86%
pro muže 88%
pro ženy 71%
vzrušení 74%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.